Novinky


2019

19.5. Přípravy v plném proudu

Už se nám to blíží. Nalinka má připravenou bedýnku, všechno máme nachystané a už nám chybí jen miminka.

8.5. Máme doma hrošíka

Nalinka se nám pěkně kulatí, pomalu začíná jíst štěněcí granulky a užívá si procházky. Využívá každou příležitost, aby jí někdo podrbkal bříško.


26.4. Budeme mít štěnátka

Zhruba před měsícem jsme jely s Nalinkou do Polska za ženichem, za krásným psem Willym. A dnes jsme na ultrazvuku viděly malé kuličky.

Pokud vše půjde jak má, štěňáka se nám narodí koncem května. Už se moc těšíme! Více informací o tomto vrhu najdete v sekci štěňátka.


31.3. Konečně jaro

Užíváme si procházky a koupáníčko :)


12.2. Nalinka má narozeniny

Naše malá princezna a její sourozenci z vrhu "J" Something Beautiful slaví už třetí narozeniny. Tak všechno nejlepší miláčci naši! Máme vás moc rádi <3!


24.1. Návštěna MVDr. Beránka

Nala před plánovaným krytím podstoupila vyšetření očí a výsledek je ten nejlepší možný. Nala je prostá dědičných očních vad!


1.1. Rakouský šampion krásy

Ve schránce na nás čekalo krásné překvapení, už to máme oficiálně :)2018


KRÁSNÉ VÁNOCE  A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK PŘEJÍ HOLKY Z NINATEY!!!


8.-9.12. Doppel CACIB Wels

Tento víkend jsme si udělaly výlet s Nalinku a Alčou na výstavu do Rakouska. Nalince chyběl poslední CACA pro získání titulu Rakouský šampion krásy. A to se povedlo!!! Máme doma šampionku :)

Byl to moc krásný víkend, nechyběl svařák, rakouský čerti a plno smíchu, moc děkujeme za podporu! 


...a máme tady podzim!

uživáme si prima procházky a občas i něco nafotíme! Fotky si můžete prohlédnout zde :)


Klubové všestranné zkoušky přinášení retrieverů, Kařez 13.-14.10.2018 


🐾 Just Like an Angel Something Beautiful "U"


Nalinka má už tak krátké jméno, tak jsme tam přidaly ještě písmenko navíc! Další adrenalinový víkend za náma, děkujeme všem rozhodčím a slibujeme, že se polepšíme a tu třetí cenu si opravíme!


ZČ Derby 22.-23.9.2018

PZ II. cena, SZVP III. cena, celkové 13. místo

Na poslední chvíli jsem se rozhodla, že Nalu přihlásím na derby do naší oblíbené Kyselky. Atmosféra byla opět parádní, zkoušky perfektně připravené a opět se sešla prima partička lidí a pejsků. Na Nalinky výkonu se podepsala dlouhá tréninková pauza, ale to nevadí, my to příští rok doženeme :)


Huráááá prááázdniny

Volné dny trávíme venku, děláme výlety, jezdíme k vodě... co víc si přát :)


30.6. CAC Klatovy

rozhodčí: Alena Čečrdlová

třída pracovní: Nala V1, CAC

Dnešní den jsme strávily opět na výstavě, Nala nastoupila do třídy pracovní a vyběhala si svůj první titul CAC. Výstavu jsme si užily ve skvělé společnosti a tak to má být :)


7.-14.6. Výlet na Slovensko

Na tento týden jsem se moc těšila, vyjeli jsme ve čtvrtek s Terkou, naší kamarádkou Alčou a malým Matýskem a třema pejskama na výstavy do Nitry. Ubytování jsme měli v krásném penzionu, kde výborně vařili. Na výstavách se Nalince tentokrát nedařilo a získala každý den známku VD, ale to se nedá nic dělat. V neděli jsme se přesunuly do Tater, kde jsme měly v plánu výlety a ve středu nás čekalo největší překvápko. Nalinka se setkala s bráškou Jimmem, to vám bylo radosti. Ještě jednou moc děkujeme za návštěvu a za dárečky, moc jsme si to užily.


2.6. Klubové podzimní zkoušky Doupovský pohár

Just Like an Angel Something Beautiful I.cena, CACT, Vítěz zkoušek

Na dnešní den jsme měly v plánu zkusit štěstí na podzimních zkouškách. Moc jsem si přála, aby si Nalinka opravila II. cenu z loňského roku. A štěstí nám opravdu přálo, Nala procházela zkouškama se čtyřkama, na konci dne zůstaly jen tři pejsci s plným počtěm bodů a mezi nima právě naše Nala. Čekal nás tedy rozstřel a k velkému překvapení všech ho Nala vyhrála. Radost byla obrovská! Jsem na tu mojí holčičku moc pyšná :)


27.-30.5 Výcvikový tábor Kyselka

V těchto dnech jsme se, stejně jako minulý rok, zúčastnily výcvikového tábora retrievrů v Kyselce. Výcvik byl zaměřený převážně na podzimní zkoušky, které nás v sobotu čekaly. Nala byla moc šikovná, je radost s takovým pejskem pracovat.


26.5. Speciální výstava retrievrů Chlumec nad Cidlinou

rozhodčí:  Nancy Farquaharson, UK

třída pracovní: Nala V2, res. CAC

Na výstavu do Chlumce jsem se moc tešila hlavně z důvodu, že zde bude posuzovat chovatelka ze země původu, z Velké Británie a taky na naše přátelé. Byla to sice dálka, ale cesta nám rychle utíkala díky společnosti, kterou nám tentokrát dělala Lucka a goldenka Foxy. Celý den bylo strašné vedro, ale i tak se výlet povedl a my jsme moc spokojené s výsledkem!22.5. Výsledky genetických testů

I přesto, že Nala je na většinu gen. testů čistá po rodičích, nechala jsem jí znovu natestovat v americké laboratoři DDC, aby měla své vlastní certifikáty. Na výsledky se můžete podívat v sekci Nala, jsme moc spokojeni.


19.5. CACIB Litoměřice

rozhodčí: Lenka Frnčová, CZ

třída pracovní: Nala VD

Na výstavě v Litoměřicích jsme byly poprvé, ale už v naší tradiční sestavě společně s Terkou a Alčou a našima holčičkama. Paní rozhodčí se nelíbil Nalinky pohyb a to, že je veliká. Říkala, že máme krásného pejska :D


16.5. Užíváme si jaro

Konečně tady máme krásné jarní počasí, které vybízí k procházkám, setkáním s kamarády a malému cvičení na blížící se zkoušky. 

V příštích týdnech nás čeká pár výstav a psí tábor, který je zakončený loveckou zkouškou. Už se moc těšíme na všechny naše kamárády.


30.3. Camaro přijel na návštěvu...

...a to bylo radosti :)


24.3. První jarní víkend

Konečně zase přichází jaro, to znamená plno koupaček a aportíků!


25.2. Pár zimních fotek


12.2. Slavíme narozeninyyyy

Naše malá princezno, k druhým narozeninám Ti přejeme hodně zdravíčka a spousty dalších spokojených let, protože všechno ostatní už máš! Moc Tě milujeme!


3.-4.2. DUO CACIB Brno

4.2. rozhodčí: Tuominen Matti, FIN

mezitřída: Nala - V4

3.2. rozhodči: Hana Ahrens, AT

mezitřída: Nala- VD

Letošní první výstavu jsme opět zahájily na DUO CACIBu v Brně, opět jsme si víkend užily v příjemné společnosti, všem umístěným moc gratulujeme a radujeme se z bramborové medajle naší Nalinky.


18.1. Procházka s Caniwergi´s

Dneska přijela Lucka, Ondra a blonďáci Kuba a Viky na společnou procházku, počasí bylo všelijaké, ale pejskové si to užily. Moc děkujeme za návštěvu a těšíme se na příště :)


2017


A zase ten sníh...


2.-3.12. DUO CACIB Wels

Tento víkend byl báječný. Vyrazily jsme už v pátek ke kamarádce Lucce, se kterou jsme v sobotu pokračovaly na výstavy do rakouského Welsu. Všem našim pejskům se moc dařilo a my jsme si užily krásný předvánoční čas. Nala se oba dva dny předváděla ve třídě pracovní a odnesla si ty nejlepší výsledky, oba dva dny svou třídu vyhrála a odnesla si titul V1, CACA. V sobotu posuzoval pan Chris Hancock z Anglie a v neděli pan Alessandro Zeppi z Itálie.

Další víkend jsme měly v plánu výstavy v Nitře, ale Nala si z Rakouska přivezla psincový kašel, tak se léčila doma v pelíšku :)


30.11. Výlet do Plzně za MVDr. Beránkem

Dneska jsme byly objednány s Nalou na každoroční oční testy a výsledek máme ten nejkrásnější!

Oči čisté, prosté dědičných vad!!! Hurá!


První letošní sněhová nadílka :)4.-5.11. Double CACIB Prague Expo

Tento víkend byl opět výstavní, přihlášeno bylo více než 130 labradorů a rozhodčí jsou dlouholeté chovatelky labradorů, tak jsem se moc těšila.

V sobotu posuzovala paní Hannele Jokisilta (Palabras) a Nala si ve třídě pracovní odnesla hodnocení Excellent a skvělý posudek. V neděli posuzovala paní Sorbye Torunn (Mementos), od které Nala dostala hodnocení velmi dobrá.

Oba dva dny jsme si výstavu užily ve skvělé společnosti, díky které  na výstavy tak rády jezdíme :)


Krásný podzim


7.10. CACIB České Budějovice

To byla sranda, do mého mini auta jsme naskládaly 2 psy, 3 dospělé a jednoho Matýska :D Dálka to byla, ale my jsme se nenudily. Nala nastoupila do mezitřídy a odnesla si hodnocení V3 od ukrajinského rozhodčího.


28.9. Svátek nesvátek, cvičit se musí :D

Dneska jsme si domluvily trénink s Lenkou a jejím hnědým klukem Camískem. Bylo to super, Nala a Camaro jsou stejní blázni, tak si to spolu vždycky užívají :)


23.9. CACIB Wroclaw

Naše první výstava v pracovní třídě :). Počasí nám vůbec nepřálo, celou dobu byla strašná zima a lilo jako z konve, ale stejně to byla sranda a Nala získala hodnocení Výborná 2 rozhodčím byl Vladimír Piskay.


9.-10.9. Západočeské derby retrievrů Kyselka

A je to tady! Asi nikdy jsem nebyla tak nervozní jako tenhle víkend:D. Cíl byl jasný- udělat aspoň jednu zkoušku:). Ale to co následovalo, to nechápu ještě teď:D.

Začínaly jsme v sobotu podzimníma zkouškama. Já se marně snažila se uklidnit. V naší skupince jsme chodily jako poslední a to čekání mi vůbec nepomáhalo. Naštěstí na rozdít ode mě se Nala rozhodit nenechala a plnila jednu disciplínu za druhou, některé skvěle, na někerých musíme ještě zapracovat. Ale aby nebylo všechno růžové, svoje překvápko si nechávala na poslední disciplínu-dohledávku. Lítala si po louce, povely nepovely a kachnu pořád ne a ne najít, o mě se v tu chvíli pokoušel infarkt, nakonec kachnu přinesla, ale špatnou! Tu náhradní, která tam kousek od nás zůstala ležet na zemi... Následovala krátká porada rozhodčích a pak šla Nala ještě jednou. Po chvíli hledání už našla tu správnou, přinesla, předala a bylo to za náma. Uuuuf! Máme podzimky, sice v druhé ceně, ale máme!

Druhý den nás čekaly zkoušky z vodních prací. Nervozita mě neopustila, ale byla jsem ráda, že jsme zvládly předchozí den, tak to bylo o trošku lepší. Nala pracovala opět krásně, malé zaváhání na handlingu, ale jedeme dál. Předposlední disciplínou byl rákos. Ten u nás není a Nala v něm byla předtím jenom třikrát, byla už celkem utahaná, tak jsem byla zvědavá, jestli i po této disciplíně budeme pořád v první ceně. Naštěstí se to povedlo, dostala 3. Poslední disciplína klidy na stanovišti, neriskovala jsem a zůstala uvázaná, tak další 3. Ale máme to a co bylo největší překvápko- Nala byla nejlepší z labradorů a tak získala svůj první pracovní titul CACT. Jsem na ní tááák pyšnááá :D.

Byly to pro nás pro obě první  velké zkoušky a zkušenost k nezaplacení. Organizace perfektní a atmosféra skvělá. Pro mě je to obrovská motivace do další práce, je krásné pozorovat, jak moc to Nalu baví.


Srpnové cvičeníčko

V červenci jsme si daly pauzu, ale v srpnu už bylo na čase, abychom se opět pustily do tréninku. Naším cílem je Západočeské derby retrievrů, které se skládá z Podzimních zkoušek a Vodních prací.

Začaly jsme tedy trénovat se zvěří a pro nás úplné novinky- marking, handling. No co Vám budu povídat, začátky byly těžké. Nala měla o přinášení a hlavně předávání zvěře úplně jiné představy než já. Byl to boj, ale pomalu se nám daří se sehrát a Nala je trénink od tréninku lepší a lepší.

Jednou bude skvělá, tréninky jí moc baví, do všeho se nadšeně hrne, nos má skvělý.

Na trénink chodíme společně s Alčou a její Chirkou, které moc moc děkujeme za všechny rady a trpělivost. Občas se k nám připojí Lenka a Camíšek a Janička s Miunkou, to je potom teprve sranda:).


12.8. CACIB Mladá Boleslav

Téměř po měsíci jsme se opět vydaly na výstavu do Mladé Boleslavy, tentokrát mezinárodní a kvalifikační na Cruft´s. Labradorů bylo k vidění dost a Nala se mezi nima neztratila.

Nastoupily jsme opět do třídy otevřené a v konkurenci 8 fenek jsme se umístily na třetím místě s hodnocením Výborná a krásným posudkem od rozhodčí Beaty Petkevica.


15.7. CAC Mladá Boleslav

Nala nastoupila poprvé do třídy otevřené, předvedla se moc hezky a u paní rozhodčí Štefica Lazić si vyběhala ocenění Výborná 2, res. CAC. Jsem na tu mojí holčičku moc pyšná!Pár fotek z našich procházek


1.7. CAC Klatovy

První červencový den nás opět čekala výstava. Nala byla přihlášená naposledy do třídy mladých, kterou posuzovala paní Lenka Malíková z CHS Sable Blues. 

Tentokrát si Nala odnesla hodnocení VD a celkově 4. místo ze 6 mladých holčiček. Co je ale nejdůležitější- užily jsme si další krásný den v super společnosti a už se těšíme na další výstavy :)


17.6. Zkoušky OVVR

A je to tady! Den D :D

Já trochu nervózní, Nala natěšená a plná energie jako vždycky. Ale zvládly jsme to a máme to. Bod jsme ztratily pouze na disciplíně aport z vody, kde Nala kačku pustila dřív a já nebyla dostatečně rychlá. Takže konečné skóre- 222 bodů, nos 4 a 2x aport se zvěří :).

Je to moje šikulka.


12.-13.6. Nácvik na OVVR

Využila jsem volných dnů a vzala jsem Nalu na nácvik na retrievří maturitu. Výcvik se konal v Kyselce, kde celý týden probíhal psí tábor Dovolená s retrievrem.

Výcvik probíhal v krásném prostředí a ve skvělé partě, kterou vedl pan Barda. Trénovaly jsme jednotlivé disciplíny a Nala pracovala moc hezky, někdy i moc pěkně zlobila. S touhle holčičkou se člověk nikdy nenudí :D.

Moc děkujeme za cenné rady a manželům Míškovým za možnost tréninku.


27.5. Klubová výstava Konopiště

Tento víkend jsme se s Nalou vydaly na Klubovou výstavu retrievrů, které se konala na Konopišti. Na výstavu jsem se moc těšila, protože posuzoval uznávaný pan rozhodčí z Anglie pan Richard Edwards.

Nala nastoupila opět do velmi početné třídy mladých a vyběhala si hodnocení Výborná a krásný posudek. Nala je celkově větší fena a to také bylo vytknuté v posudku.

Výstava byla velmi dlouhá, ale díky skvělé společnosti jsme si celý den moc užily a už se těšíme na další setkání :). Za fotku již tradičně děkuji Lucce Pajerové.


16.5. Pampelišková princezna

Fotky v pampeliškách nesmí chybět :D


6.-7.5. Blátivý Humpolec

O tomto víkendu jsme vyrazily na Klubovou a Speciální výstavu retrievrů, kterou pořádal KCHLS v Humpolci. Výstava se konala na dostihovém závodišti a kvůli deštivému počasí bylo všude jenom bahno. Naštěstí je Nala černá, tak to na ní nebylo vidět tolik, jako na světlých pejscích :D.

Nala byla po oba dva dny přihlášená do třídy mladých, kde se v sobotu pod rozhodčím z Itálie předvedlo 10 fen a v neděli u rozhodčí z Anglie 9 fen. Nala po oba dva dny získala hodnocení Výborná a velmi pěkné posudky, které naleznete v sekci Nala.


3.5. Modeling za barákem

Jednou za čas je potřeba vytáhnout foťák a potrápit Nalu s odložením a pozováním :D


25. 4. Trénink na OVVR

Domluvily jsem se s Alčou Šiplovou a vzaly jsme na trénink naše mladé holky. Postupně jsme si vyzkoušely všechny disciplíny, ať víme na čem ještě zapracovat před blížícími se zkouškami.

Bylo to moc fajn Nala i Chiara byly moc šikovné.


22. 4. OMS Karlovy Vary - Zkoušky vloh

A abychom se ani tento víkend nenudily a nasály trochu zkouškové atmosféry, vyrazila jsem s Nalou na omsové Zkoušky vloh.

Nala nezklamala a od začátku byla velmi akční. Od rozhodčích byla pochválena, že je to chuťová, temperamentní fena s výborným nosem. A jak jsme dopadly? Nala zkoušky udělala ve III. ceně, z disciplíny vyhledávání získala za 1 kvůli mně. Byla to první disciplína a Nala byla první na řadě a já se bála, aby místo hledání nešla raději provokovat ostatní psy nebo se přivítat s rozhodčími. Proto jsem si ji radší držela blíž u sebe, abych jí v případě potřeby snadněji odvolala. Zbytek disciplín zvládla krásně.


15. 4. OMS Karlovy Vary -  Svod loveckých psů

Aby si Nala zase jednou zvykala na přítomnost cizích psů, vzala jsem jí na svod. Zároveň nám jí změřili - 55cm a zkontrolovali zuby - plnochrupá, skus nůžkový.


1. dubna RTG u MVDr. Deckera

Na apríla jsme vyrazili s Nalou na dlouhoočekávané rentgeny. Protože jsem nechtěla čekat měsíc na vyhodnocení od posuzovatele, jeli jsme rovnou k MVDr. Deckerovi, který nám výsledky zapsal okamžitě.

A zapsal ty nejkrásnější výsledky - HD A/A, ED 0/0, OCD ramen negativní. To znamená, že naše Nala má kyčle, lokty i ramena zcela vpořátku. Ufff!
Březnové procházkování

Konečně jsme se tady u nás na horách zbavili sněhu a tak můžeme vyrážet na pořádné procházky po okolí. Nala si to užívá a usoudila, že je čas zahájit plaveckou sezonu.


12. února Nala oslavila první narozeniny

... a byl dort, to je jasný! Přejeme Ti, princezno naše, hodně zdravíčka a ať jsi pořád tak veselá a praštěná holčička.

A vše nejlepší i sourozencům z vrhu "J" Something Beautiful!!!


Sněhová princezna

Letos máme opravdu bohatou sněhovou nadílku a tak si Nala užívá naše zasněžené procházky.


4.-5.2.2017 Duo CACIB Brno

První únorový víkend patřil výstavám v Brně, kam byli pozváni rozhodčí z Irska - Mary a Martin O´Donoghue . Nala se poprvé předvedla ve třídě mladých. V sobotu získala hodnocení výborná, v neděli velmi dobrá. Posudky najdete v sekci Nala.

Nala je ještě rozdováděné štěňátko, které se zajímalo o všechno okolo a na nějaký výstavní postoj nebyl čas. Jsem ráda, že výstavu v hale zvládla a po celý víkend to byla naše veselá holčička (až moc:).


Zima v Perninku

Sněhu máme habaděj a Nala si ho velmi užívá.