Novinky


2018


Huráááá prááázdniny

Volné dny trávíme venku, děláme výlety, jezdíme k vodě... co víc si přát :)


30.6. CAC Klatovy

rozhodčí: Alena Čečrdlová

třída pracovní: Nala V1, CAC

Dnešní den jsme strávily opět na výstavě, Nala nastoupila do třídy pracovní a vyběhala si svůj první titul CAC. Výstavu jsme si užily ve skvělé společnosti a tak to má být :)


7.-14.6. Výlet na Slovensko

Na tento týden jsem se moc těšila, vyjeli jsme ve čtvrtek s Terkou, naší kamarádkou Alčou a malým Matýskem a třema pejskama na výstavy do Nitry. Ubytování jsme měli v krásném penzionu, kde výborně vařili. Na výstavách se Nalince tentokrát nedařilo a získala každý den známku VD, ale to se nedá nic dělat. V neděli jsme se přesunuly do Tater, kde jsme měly v plánu výlety a ve středu nás čekalo největší překvápko. Nalinka se setkala s bráškou Jimmem, to vám bylo radosti. Ještě jednou moc děkujeme za návštěvu a za dárečky, moc jsme si to užily.


2.6. Klubové podzimní zkoušky Doupovský pohár

Just Like an Angel Something Beautiful I.cena, CACT, Vítěz zkoušek

Na dnešní den jsme měly v plánu zkusit štěstí na podzimních zkouškách. Moc jsem si přála, aby si Nalinka opravila II. cenu z loňského roku. A štěstí nám opravdu přálo, Nala procházela zkouškama se čtyřkama, na konci dne zůstaly jen tři pejsci s plným počtěm bodů a mezi nima právě naše Nala. Čekal nás tedy rozstřel a k velkému překvapení všech ho Nala vyhrála. Radost byla obrovská! Jsem na tu mojí holčičku moc pyšná :)


27.-30.5 Výcvikový tábor Kyselka

V těchto dnech jsme se, stejně jako minulý rok, zúčastnily výcvikového tábora retrievrů v Kyselce. Výcvik byl zaměřený převážně na podzimní zkoušky, které nás v sobotu čekaly. Nala byla moc šikovná, je radost s takovým pejskem pracovat.


26.5. Speciální výstava retrievrů Chlumec nad Cidlinou

rozhodčí:  Nancy Farquaharson, UK

třída pracovní: Nala V2, res. CAC

Na výstavu do Chlumce jsem se moc tešila hlavně z důvodu, že zde bude posuzovat chovatelka ze země původu, z Velké Británie a taky na naše přátelé. Byla to sice dálka, ale cesta nám rychle utíkala díky společnosti, kterou nám tentokrát dělala Lucka a goldenka Foxy. Celý den bylo strašné vedro, ale i tak se výlet povedl a my jsme moc spokojené s výsledkem!22.5. Výsledky genetických testů

I přesto, že Nala je na většinu gen. testů čistá po rodičích, nechala jsem jí znovu natestovat v americké laboratoři DDC, aby měla své vlastní certifikáty. Na výsledky se můžete podívat v sekci Nala, jsme moc spokojeni.


19.5. CACIB Litoměřice

rozhodčí: Lenka Frnčová, CZ

třída pracovní: Nala VD

Na výstavě v Litoměřicích jsme byly poprvé, ale už v naší tradiční sestavě společně s Terkou a Alčou a našima holčičkama. Paní rozhodčí se nelíbil Nalinky pohyb a to, že je veliká. Říkala, že máme krásného pejska :D


16.5. Užíváme si jaro

Konečně tady máme krásné jarní počasí, které vybízí k procházkám, setkáním s kamarády a malému cvičení na blížící se zkoušky. 

V příštích týdnech nás čeká pár výstav a psí tábor, který je zakončený loveckou zkouškou. Už se moc těšíme na všechny naše kamárády.


30.3. Camaro přijel na návštěvu...

...a to bylo radosti :)


24.3. První jarní víkend

Konečně zase přichází jaro, to znamená plno koupaček a aportíků!


25.2. Pár zimních fotek


12.2. Slavíme narozeninyyyy

Naše malá princezno, k druhým narozeninám Ti přejeme hodně zdravíčka a spousty dalších spokojených let, protože všechno ostatní už máš! Moc Tě milujeme!


3.-4.2. DUO CACIB Brno

4.2. rozhodčí: Tuominen Matti, FIN

mezitřída: Nala - V4

3.2. rozhodči: Hana Ahrens, AT

mezitřída: Nala- VD

Letošní první výstavu jsme opět zahájily na DUO CACIBu v Brně, opět jsme si víkend užily v příjemné společnosti, všem umístěným moc gratulujeme a radujeme se z bramborové medajle naší Nalinky.


18.1. Procházka s Caniwergi´s

Dneska přijela Lucka, Ondra a blonďáci Kuba a Viky na společnou procházku, počasí bylo všelijaké, ale pejskové si to užily. Moc děkujeme za návštěvu a těšíme se na příště :)


2017


A zase ten sníh...


2.-3.12. DUO CACIB Wels

Tento víkend byl báječný. Vyrazily jsme už v pátek ke kamarádce Lucce, se kterou jsme v sobotu pokračovaly na výstavy do rakouského Welsu. Všem našim pejskům se moc dařilo a my jsme si užily krásný předvánoční čas. Nala se oba dva dny předváděla ve třídě pracovní a odnesla si ty nejlepší výsledky, oba dva dny svou třídu vyhrála a odnesla si titul V1, CACA. V sobotu posuzoval pan Chris Hancock z Anglie a v neděli pan Alessandro Zeppi z Itálie.

Další víkend jsme měly v plánu výstavy v Nitře, ale Nala si z Rakouska přivezla psincový kašel, tak se léčila doma v pelíšku :)


30.11. Výlet do Plzně za MVDr. Beránkem

Dneska jsme byly objednány s Nalou na každoroční oční testy a výsledek máme ten nejkrásnější!

Oči čisté, prosté dědičných vad!!! Hurá!


První letošní sněhová nadílka :)4.-5.11. Double CACIB Prague Expo

Tento víkend byl opět výstavní, přihlášeno bylo více než 130 labradorů a rozhodčí jsou dlouholeté chovatelky labradorů, tak jsem se moc těšila.

V sobotu posuzovala paní Hannele Jokisilta (Palabras) a Nala si ve třídě pracovní odnesla hodnocení Excellent a skvělý posudek. V neděli posuzovala paní Sorbye Torunn (Mementos), od které Nala dostala hodnocení velmi dobrá.

Oba dva dny jsme si výstavu užily ve skvělé společnosti, díky které  na výstavy tak rády jezdíme :)


Krásný podzim


7.10. CACIB České Budějovice

To byla sranda, do mého mini auta jsme naskládaly 2 psy, 3 dospělé a jednoho Matýska :D Dálka to byla, ale my jsme se nenudily. Nala nastoupila do mezitřídy a odnesla si hodnocení V3 od ukrajinského rozhodčího.


28.9. Svátek nesvátek, cvičit se musí :D

Dneska jsme si domluvily trénink s Lenkou a jejím hnědým klukem Camískem. Bylo to super, Nala a Camaro jsou stejní blázni, tak si to spolu vždycky užívají :)


23.9. CACIB Wroclaw

Naše první výstava v pracovní třídě :). Počasí nám vůbec nepřálo, celou dobu byla strašná zima a lilo jako z konve, ale stejně to byla sranda a Nala získala hodnocení Výborná 2 rozhodčím byl Vladimír Piskay.


9.-10.9. Západočeské derby retrievrů Kyselka

A je to tady! Asi nikdy jsem nebyla tak nervozní jako tenhle víkend:D. Cíl byl jasný- udělat aspoň jednu zkoušku:). Ale to co následovalo, to nechápu ještě teď:D.

Začínaly jsme v sobotu podzimníma zkouškama. Já se marně snažila se uklidnit. V naší skupince jsme chodily jako poslední a to čekání mi vůbec nepomáhalo. Naštěstí na rozdít ode mě se Nala rozhodit nenechala a plnila jednu disciplínu za druhou, některé skvěle, na někerých musíme ještě zapracovat. Ale aby nebylo všechno růžové, svoje překvápko si nechávala na poslední disciplínu-dohledávku. Lítala si po louce, povely nepovely a kachnu pořád ne a ne najít, o mě se v tu chvíli pokoušel infarkt, nakonec kachnu přinesla, ale špatnou! Tu náhradní, která tam kousek od nás zůstala ležet na zemi... Následovala krátká porada rozhodčích a pak šla Nala ještě jednou. Po chvíli hledání už našla tu správnou, přinesla, předala a bylo to za náma. Uuuuf! Máme podzimky, sice v druhé ceně, ale máme!

Druhý den nás čekaly zkoušky z vodních prací. Nervozita mě neopustila, ale byla jsem ráda, že jsme zvládly předchozí den, tak to bylo o trošku lepší. Nala pracovala opět krásně, malé zaváhání na handlingu, ale jedeme dál. Předposlední disciplínou byl rákos. Ten u nás není a Nala v něm byla předtím jenom třikrát, byla už celkem utahaná, tak jsem byla zvědavá, jestli i po této disciplíně budeme pořád v první ceně. Naštěstí se to povedlo, dostala 3. Poslední disciplína klidy na stanovišti, neriskovala jsem a zůstala uvázaná, tak další 3. Ale máme to a co bylo největší překvápko- Nala byla nejlepší z labradorů a tak získala svůj první pracovní titul CACT. Jsem na ní tááák pyšnááá :D.

Byly to pro nás pro obě první  velké zkoušky a zkušenost k nezaplacení. Organizace perfektní a atmosféra skvělá. Pro mě je to obrovská motivace do další práce, je krásné pozorovat, jak moc to Nalu baví.


Srpnové cvičeníčko

V červenci jsme si daly pauzu, ale v srpnu už bylo na čase, abychom se opět pustily do tréninku. Naším cílem je Západočeské derby retrievrů, které se skládá z Podzimních zkoušek a Vodních prací.

Začaly jsme tedy trénovat se zvěří a pro nás úplné novinky- marking, handling. No co Vám budu povídat, začátky byly těžké. Nala měla o přinášení a hlavně předávání zvěře úplně jiné představy než já. Byl to boj, ale pomalu se nám daří se sehrát a Nala je trénink od tréninku lepší a lepší.

Jednou bude skvělá, tréninky jí moc baví, do všeho se nadšeně hrne, nos má skvělý.

Na trénink chodíme společně s Alčou a její Chirkou, které moc moc děkujeme za všechny rady a trpělivost. Občas se k nám připojí Lenka a Camíšek a Janička s Miunkou, to je potom teprve sranda:).


12.8. CACIB Mladá Boleslav

Téměř po měsíci jsme se opět vydaly na výstavu do Mladé Boleslavy, tentokrát mezinárodní a kvalifikační na Cruft´s. Labradorů bylo k vidění dost a Nala se mezi nima neztratila.

Nastoupily jsme opět do třídy otevřené a v konkurenci 8 fenek jsme se umístily na třetím místě s hodnocením Výborná a krásným posudkem od rozhodčí Beaty Petkevica.


15.7. CAC Mladá Boleslav

Nala nastoupila poprvé do třídy otevřené, předvedla se moc hezky a u paní rozhodčí Štefica Lazić si vyběhala ocenění Výborná 2, res. CAC. Jsem na tu mojí holčičku moc pyšná!Pár fotek z našich procházek


1.7. CAC Klatovy

První červencový den nás opět čekala výstava. Nala byla přihlášená naposledy do třídy mladých, kterou posuzovala paní Lenka Malíková z CHS Sable Blues. 

Tentokrát si Nala odnesla hodnocení VD a celkově 4. místo ze 6 mladých holčiček. Co je ale nejdůležitější- užily jsme si další krásný den v super společnosti a už se těšíme na další výstavy :)


17.6. Zkoušky OVVR

A je to tady! Den D :D

Já trochu nervózní, Nala natěšená a plná energie jako vždycky. Ale zvládly jsme to a máme to. Bod jsme ztratily pouze na disciplíně aport z vody, kde Nala kačku pustila dřív a já nebyla dostatečně rychlá. Takže konečné skóre- 222 bodů, nos 4 a 2x aport se zvěří :).

Je to moje šikulka.


12.-13.6. Nácvik na OVVR

Využila jsem volných dnů a vzala jsem Nalu na nácvik na retrievří maturitu. Výcvik se konal v Kyselce, kde celý týden probíhal psí tábor Dovolená s retrievrem.

Výcvik probíhal v krásném prostředí a ve skvělé partě, kterou vedl pan Barda. Trénovaly jsme jednotlivé disciplíny a Nala pracovala moc hezky, někdy i moc pěkně zlobila. S touhle holčičkou se člověk nikdy nenudí :D.

Moc děkujeme za cenné rady a manželům Míškovým za možnost tréninku.


27.5. Klubová výstava Konopiště

Tento víkend jsme se s Nalou vydaly na Klubovou výstavu retrievrů, které se konala na Konopišti. Na výstavu jsem se moc těšila, protože posuzoval uznávaný pan rozhodčí z Anglie pan Richard Edwards.

Nala nastoupila opět do velmi početné třídy mladých a vyběhala si hodnocení Výborná a krásný posudek. Nala je celkově větší fena a to také bylo vytknuté v posudku.

Výstava byla velmi dlouhá, ale díky skvělé společnosti jsme si celý den moc užily a už se těšíme na další setkání :). Za fotku již tradičně děkuji Lucce Pajerové.


16.5. Pampelišková princezna

Fotky v pampeliškách nesmí chybět :D


6.-7.5. Blátivý Humpolec

O tomto víkendu jsme vyrazily na Klubovou a Speciální výstavu retrievrů, kterou pořádal KCHLS v Humpolci. Výstava se konala na dostihovém závodišti a kvůli deštivému počasí bylo všude jenom bahno. Naštěstí je Nala černá, tak to na ní nebylo vidět tolik, jako na světlých pejscích :D.

Nala byla po oba dva dny přihlášená do třídy mladých, kde se v sobotu pod rozhodčím z Itálie předvedlo 10 fen a v neděli u rozhodčí z Anglie 9 fen. Nala po oba dva dny získala hodnocení Výborná a velmi pěkné posudky, které naleznete v sekci Nala.


3.5. Modeling za barákem

Jednou za čas je potřeba vytáhnout foťák a potrápit Nalu s odložením a pozováním :D


25. 4. Trénink na OVVR

Domluvily jsem se s Alčou Šiplovou a vzaly jsme na trénink naše mladé holky. Postupně jsme si vyzkoušely všechny disciplíny, ať víme na čem ještě zapracovat před blížícími se zkouškami.

Bylo to moc fajn Nala i Chiara byly moc šikovné.


22. 4. OMS Karlovy Vary - Zkoušky vloh

A abychom se ani tento víkend nenudily a nasály trochu zkouškové atmosféry, vyrazila jsem s Nalou na omsové Zkoušky vloh.

Nala nezklamala a od začátku byla velmi akční. Od rozhodčích byla pochválena, že je to chuťová, temperamentní fena s výborným nosem. A jak jsme dopadly? Nala zkoušky udělala ve III. ceně, z disciplíny vyhledávání získala za 1 kvůli mně. Byla to první disciplína a Nala byla první na řadě a já se bála, aby místo hledání nešla raději provokovat ostatní psy nebo se přivítat s rozhodčími. Proto jsem si ji radší držela blíž u sebe, abych jí v případě potřeby snadněji odvolala. Zbytek disciplín zvládla krásně.


15. 4. OMS Karlovy Vary -  Svod loveckých psů

Aby si Nala zase jednou zvykala na přítomnost cizích psů, vzala jsem jí na svod. Zároveň nám jí změřili - 55cm a zkontrolovali zuby - plnochrupá, skus nůžkový.


1. dubna RTG u MVDr. Deckera

Na apríla jsme vyrazili s Nalou na dlouhoočekávané rentgeny. Protože jsem nechtěla čekat měsíc na vyhodnocení od posuzovatele, jeli jsme rovnou k MVDr. Deckerovi, který nám výsledky zapsal okamžitě.

A zapsal ty nejkrásnější výsledky - HD A/A, ED 0/0, OCD ramen negativní. To znamená, že naše Nala má kyčle, lokty i ramena zcela vpořátku. Ufff!
Březnové procházkování

Konečně jsme se tady u nás na horách zbavili sněhu a tak můžeme vyrážet na pořádné procházky po okolí. Nala si to užívá a usoudila, že je čas zahájit plaveckou sezonu.


12. února Nala oslavila první narozeniny

... a byl dort, to je jasný! Přejeme Ti, princezno naše, hodně zdravíčka a ať jsi pořád tak veselá a praštěná holčička.

A vše nejlepší i sourozencům z vrhu "J" Something Beautiful!!!


Sněhová princezna

Letos máme opravdu bohatou sněhovou nadílku a tak si Nala užívá naše zasněžené procházky.


4.-5.2.2017 Duo CACIB Brno

První únorový víkend patřil výstavám v Brně, kam byli pozváni rozhodčí z Irska - Mary a Martin O´Donoghue . Nala se poprvé předvedla ve třídě mladých. V sobotu získala hodnocení výborná, v neděli velmi dobrá. Posudky najdete v sekci Nala.

Nala je ještě rozdováděné štěňátko, které se zajímalo o všechno okolo a na nějaký výstavní postoj nebyl čas. Jsem ráda, že výstavu v hale zvládla a po celý víkend to byla naše veselá holčička (až moc:).


Zima v Perninku

Sněhu máme habaděj a Nala si ho velmi užívá.